Sterowanie falownikiem PNP i NPN

1. Wykorzystanie zasilania falownika - sterowanie plusem PNP

Rysunek nr 1 prezentuje połączenie sterowania z wykorzystaniem zasilania wewnętrznego 24VDC. Połączenie podstawowe napięcia odniesienia to zacisk GND i DCOM, DCOM w tym przypadku to napięcie odniesienia dla wejść cyfrowych a GND to minus zasilacza wewnętrznego falownika. Po podłączeniu przycisków, styków przekaźników lub przełączników do zacisku +24V, możemy sterować falownikiem.

2. Wykorzystanie zasilania falownika - sterowanie minusem NPN

Rysunek nr 2 prezentuje połączenie sterowania z wykorzystaniem zasilania wewnętrznego 24VDC. Połączenie podstawowe napięcia odniesienia to zacisk +24V i DCOM, DCOM w tym przypadku to napięcie odniesienia dla wejść cyfrowych a +24V to plus zasilacza wewnętrznego falownika. Po podłączeniu przycisków, styków przekaźników lub przełączników do zacisku GND, możemy sterować falownikiem.

3. Wykorzystanie zasilacza zewnętrznego - sterowanie plusem PNP

Na rysunku nr 3 przedstawiono połączenie falownika z wykorzystaniem zewnętrznego źródła napięcia sterującego. Zacisk napięcia odniesienia dla wejść cyfrowych DCOM, łączymy z minusem zasilacza zewnętrznego. Po podłączeniu przycisków, styków przekaźników lub przełączników do plusa zasilacza zewnętrznego, możemy sterować falownikiem.
W tym przypadku do poszczególnych wejść cyfrowych możemy podłączyć tranzystorowe wyjścia sterownika PLC lub przekaźnika programowalnego.

4. Wykorzystanie zasilacza zewnętrznego - sterowanie minusem NPN

Na rysunku nr 4 przedstawiono połączenie falownika z wykorzystaniem zewnętrznego źródła napięcia sterującego. Zacisk napięcia odniesienia dla wejść cyfrowych DCOM, łączymy z plusem zasilacza zewnętrznego. Po podłączeniu przycisków, styków przekaźników lub przełączników do minusa zasilacza zewnętrznego, możemy sterować falownikiem. W tym przypadku do poszczególnych wejść cyfrowych możemy podłączyć tranzystorowe wyjścia sterownika PLC lub przekaźnika programowalnego.
Ocena: 4.66/5 opinii: 56